جزئیات خبر


تصفیه‌خانه فاضلاب کارخانه نساجی‌ونخریسی خراسان؛ سیستمی درراستای حفاظت از محیط‌زیست

تصفیه‌خانه فاضلاب کارخانه نساجی‌ونخریسی خراسان؛ سیستمی درراستای حفاظت از محیط‌زیست
1396/6/29

سرپرست شرکت سهامی عام نخریسی و نساجی خسروی خراسان گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب کارخانه این شرکت، سیستمی در راستای حفاظت و بهسازی محیط زیست است.
علی فدیشه‌ای در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: استفاده درست و صحیح از آب و روش‌های صحیح استحصال از آن، از جمله مواردی به شمار می‌رود که در کارخانه نخریسی و نساجی خسروی خراسان، مورد تاکید و پیگیری قرار گرفته است.
وی با اشاره به بهره‌برداری از تصفیه‌خانه شرکت در سال 1394 اظهار داشت: به گفته مقامات و مسئولان محیط زیست نیشابور، شرکت نخریسی و نساجی خراسان، بهترین تصفیه‌خانه را در منطقه نیشابور و اطراف آن دارد.
فدیشه‌ای، مسئله مهم مطرح شده دیگر در این زمینه را هضم مواد و مشتقاتی عنوان کرد که از پسماند برخی ماشین‌های سالن‌ها جمع‌آوری می‌شود و افزود: تصفیه فاضلاب انسانی نیز از این امر مستثنی نیست.
وی ادامه داد: با تاکید کارخانه بر ایجاد فضایی به نام تصفیه‌خانه و نیز با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این فضا در ضلع جنوبی کارخانه، احداث و راه‌اندازی شد.
فدیشه‌ای با بیان این که تصفیه‌خانه کارخانه نساجی و نخریسی خسروی خراسان، متناسب با استانداردهای روز، طراحی و ساخته شده است، افزود: در این کارخانه، عمل تصفیه مواد در حوضچه‌هایی به همراه متعلقات و تاسیسات و به صورت مکانیکی انجام می‌شود.
سرپرست شرکت سهامی عام نخریسی و نساجی خسروی خراسان ادامه داد: آب حاصل از تصفیه در این مکان به مصرف فضای سبز می‌رسد.
244-96

نظر شما